Fejlődésben+ felkészítő tanfolyam

II. Molnár Péter Országos Informatika Verseny versenykiírás a 2023/2024. tanévre

Teherbringa símogató összefoglaló

Teherbicikli simogató

Ballagás 2023
Az alapítványt a 2021-ben elhunyt informatika tanárunk és rendszergazdánk emlékére, Molnár Péter
barátai és kollegái hozták létre azzal a céllal, hogy Péter nevét és szellemi hagyatékát megőrizzék.
Ezt a díjat Vargáné Majoros Erika, az alapítvány kuratóriumának tagja hívta életre 2022-ben. Immár
második alkalommal adjuk át annak a végzős diáknak aki Péter nyomdokain járva aktívan segíti
iskolájában a megemlékezések, ünnepségek megszervezését és lebonyolítását.
Ebben a tanévben a Molnár Péter díjat Kovács Levente 12.B osztályos tanuló kapja, aki sok-
sok segítséget nyújtott informatikai tudásával tanárainak és diáktársainak egyaránt.

I. Molnár Péter Országos Informatika Verseny összefoglaló

I. Molnár Péter Országos Informatika Verseny versenykiírás a 2022/2023. tanévre

2023. március 17. napján a gimnáziumban megemlékezést tartottak Péter halálának évfordulóján.

2022. május 4.-én a középiskolások ballagásán átadásra került az első Molnár Péter díj

„A 2021 tavaszán elhunyt Molnár Péter, informatikatanár és rendszergazda emlékére létrehozott alapítvány kuratóriumának elnöke, Lazányi Etelka ismertette az alapítvány döntését, miszerint a Molnár Péter Alapítvány első kitüntetettje Karakás Csaba lett. Csaba azért kapta e díjat, mert ő volt az, aki átvette a néhai tanár egyik önkéntes feladatát, a rendezvények hangosítását.” Forrás: kistelekjaras.hu

A Molnár Péter Alapítvány bejegyzése még folyamatban volt, amikor Lazányi Etelka már megszervezte Peti tiszteletére az első kosárlabda tornát, mely a tervek szerint évente 2 alkalommal kerül majd megrendezésre. Péter ezen tornáknak mindig aktív résztvevője volt. A rendezvény 2021. október 19-én a kisteleki Városi Sportcsarnokban zajlott le, ahol Lazányi Etelka köszöntötte a torna résztvevőit, a szurkolókat, érdeklődőket, de elsősorban Molnár Péter édesanyját és testvérét, akiknek őszinte részvétét is kifejezte. A torna terembérleti díja is Molnár Dani taníttatását segíti, a város polgármestere pedig a bérleti díjjal, édességgel és ásványvízzel is támogatta a rendezvényt. Az esemény egy perces néma megemlékezést követően kezdődött el, majd a körmérkőzést követően késő estére alakult ki a végeredmény. A torna megható eseménnyel zárult. Jenei Norbi felajánlotta különdíját, a legjobb dobónak járó trófeát Peti édesanyjának együttérzése, szeretete jeléül.

Péter a középiskolájába 1995. szeptember 1-től informatika tanárként tért vissza, később a rendszergazdai feladatokat is ellátta. Kollégái és a tanulók mindig, minden körülmények között számíthattak támogatására, segítségére, lendületére, vidám személyiségére. Hatalmas űrt hagyott maga után.

Halálának 1. évfordulóján, 2022.03.17-én a középiskolában faültetéssel emlékeztek meg a szeretett tanárról, kollégáról.

„Mindenki számára van egy olyan ember, akire felnéz és a legtöbb informatikus, diák számára Molnár Péter volt ez a személy. Szakmán belül nem volt olyan, amit nem tudott volna megoldani, nem tudta volna a választ egy problémára. Sokunkat nem csak gimnáziumban, de már általános iskolában is tanított. Ő az a tanár volt, aki érdekessé tette számunkra a tanulást. Az Ő órái mindig jó hangulatban teltek. Kedvenc tanárunkká vált türelmével, vidámságával, kedvességével, meg a különféle vicces pólóival. Ő valóban arra törekedett, hogy a legjobbat hozza ki belőlünk, még ha ezért 1-2 plussz órát is be kellett vállalnia és még iskolán kívül is bármikor kérhettük a segítségét. Rengeteg mindenre felkészített minket, de arra nem, hogy elmegy és nem jön vissza többé. Halálára senki sem készült fel. Hogy őszinte legyek még mindig felfoghatatlan, hogy egy ilyen nagyszerű ember már nincs közöttünk, jelenléte természetes volt, akárcsak a levegő és a napfény. Molnár Péter az a személy akinek nem csak a tudása, de a hiánya is felmérhetetlen.

„Muhel Nóra 11.B”